Deamon tools nedir nasıl calıstırılır kullanılır

Daemon Tools ile sisteminizde işlevsel ve küçük boyutlu bir sanal sürücü (aslında 4 taneye kadar) oluşturabiliyorsunuz.

Bu sanal sürücü ayrıca piyasadaki bir çok kopya koruma tekniğini de yorumlayabiliyor ve aşabiliyor.

Tabii bu kopya koruma tekniklerinin aşılması ve CD'nin sanal CD olarak kullanılması telif haklarını ihlâl etmeniz için değil, kendi satın aldığınız ürünleri daha verimli olarak kullanabilmeniz için sağlanıyor.

Program kurulumunda da bu tür bir metin görünce paniklemeden ona tamamen yasal bir kullanım sergileyeceğiniz yönünde onay verirseniz bir sorun kalmayacaktır.

Yazılımın kurulumunda okunup kabul edilecek metinleri geçtikten sonra bir detay söz konusu değil.

Yazılım çalışmaya başladıktan sonra sistem tepsisinde küçük bir simge olarak görünmeye başlıyor.

Tüm ayarlara simgeye sağ veya sol tıklayarak ulaşabiliyorsunuz. Sol tıklama sanal sürücülerden en az bir tanesi etkinken çalışıyor.
Sağ tıklayarak ulaşacağınız menüden varsayılan olarak "Disable" şeklinde gelen sanal sürücü sayısını seçebiliyorsunuz. Siz seçimi yaptıktan sonra kısa sürede sürücü kullanıma hazır hâle geliyor.Sanal sürücü oluşturduğunuzda Windows bu sürücüye bir harf atayarak kullanıma açacak. İlk sanal sürücü oluşturulduğunda sağ veya sol tıklayarak bir disk görüntüsü yükleyebilirsiniz. Tanınan dosya biçimleri arasında en çok kullanılan biçimler olan iso ve ngr var. Destek bu kadarla sınırlı değil tabii ki.Yazılımın arabirimi sistem tepsisine sağ tıkladığınızda açılan menülerden ibaret, tabii ki kullanımı ve anlaşılması da kolay seçenekler var.

Burada dikkat edilecek iki seçenek var: Birincisi Autostart.

Bu seçenek seçiliyse, Daemon Tools sistem her açılışında başlar.

Automount seçeneği seçiliyse de yazılım açıldığında kendiliğinden önceki disk görüntülerini yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !